Jätkusuutlikus

Kas ka SINA oled huvitatud sellest, kust meie toit on pärit, kas see on kohapeal kasvatatud või säästlikult toodetud või on see keskkonnasõbralik, kuidas see on pakendatud… ?

Meil on kindel plaan ja tegevuskava. Me valime jätkusuutlikku toorainet ja eelistame kohapeal kasvatatud tooteid. Me oleme valinud oma ühekordsed nõud täielikult plastivabad ja komposteeritavad ning pakume võimalust kaasamüügil kasutada kliendi enda nõusid. Ettevõtetele, kes ostavad igapäevaselt toitu kaasa, pakime vaid korduvkasutatavaid söögiriistu ja võimaldame kasutada korduvkasutatavaid toidukarpe. Eesmärk on jõuda selleni, et kõik kaasa müüdav on korduvkasutatavate nõudega.

Jätkusuutlikus

Räägime sellest, mis on jätkusuutlikkus. Jätkusuutlikkuse idee on loodusvarade ammendumise vältimises ja ökoloogilise tasakaalu säilitamises, olles samas teadlik sotsiaalsetest mõjudest. Säästev toitumine ei pea olema suur elumuutus, vaid seda saab teha väikeste sammude ja igapäevaste harjumuste muutmisega.

Miks see oluline on?

Ükskõik, kas soovite vähendada oma kasvuhoonegaaside heitkoguseid, uurida säästvamaid toitumisviise või saada teavet söödava toidu mõju kohta, võivad need mõned väikesed muudatused teie toitumisharjumustes muuta maailma. Säästva toitlustuse eesmärk on minimeerida negatiivseid keskkonnamõjusid, panustada kohalikku majandusse ning varustada inimesi tervisliku ja toitva toiduga.

Kuidas tellida jätkusuutlikku toitlustust?

Näited ja valikud, mida vajate säästva toitumise ja keskkonnasõbralike toitumisharjumuste juurutamiseks kodus või oma töökohal. Kohalik ja hooajaline toode.

Hooajaline toitumine on lihtne, kuid tõhus viis väikeste säästvate harjumuste juurutamiseks, mis on planeedile kasulikud, vähendades samal ajal töödeldud või kunstlikult laagerdatud toitu. Kui saate, hankige kohaliku päritoluga hooajalisi värskeid tooteid. Olenemata sellest, kas see on puuvili, köögiviljad, piim või liha, mida kaugemale teie toit peab liikuma, seda suuremaks muutub teie süsiniku jalajälg. Värskete toodete hankimine kohalikelt tarnijatelt vähendab teie toidukilomeetreid ja vähendab seega teie keskkonnamõju. See on ka parim viis kohalike põllumeeste ja ettevõtete toetamiseks, et nad saaksid oma teenuseid tulevikus jätkata.

Valige Catering teenust pakkuma ettevõte, kes pakub korduvkasutatavate nõudega teenust ja lahendusi.

Vähendage oma toiduraiskamist

Ettevõtete toitlustustööstuses töötades näeme üsna vähe toidujäätmeid. Seetõttu on meie jaoks oluline mitte ainult nõustada, kui palju toitu tellida, vaid ka anda nõu toitude valikul ja portsude suurustel.

Toidu raiskamise piiramiseks on mõned lahendused, näiteks õigel ajal toidu annetamine nn toidupangale. Lihtne viis raiskamist piirata on tellida lihtsalt õige kogus toitu. Meie ettevõtte toitlustuseksperdid annavad teile nõu, kui palju tellida inimese kohta, nii et võite olla kindel, et teie külalised saavad hästi toidetud ilma jäätmeteta.

Oluline osa on komposteerimisel, sest sorteerides jäätmeid ei saada me toidujäätmeid olmeprügi sorteerimisele. Sellega vähendame oluliselt oma jalajälge keskkonnale.

Söö mõistlikus koguses liha

Pole vale, et maailm armastab liha. Liha tarbimine elaniku kohta maailmas kasvab. Kuigi see võib meie maitsemeeltele tore olla, avaldab see mõju keskkonnale. 

Valge ja punase liha tarbimise vähendamine ei tähenda taimetoitlaseks või veganiks muutumist, kuid liha tarbimise vähendamine keskmiselt 110 grammilt päevas 55 grammile muudaks kõike. Sööge hoopis valgurikkaid köögivilju ja kaunvilju või leidke oma lemmiklihale asendajaid paariks toidukorraks nädalas.

Kas soovite proovida? Lihtsalt vahetage oma liharikkad näputoidud või töölõuna lemmikud kasvõi aegajalt taimetoidu või taimse toiduga. Mitte ainult ei tee Te midagi head keskkonnale, vaid toidate ennast ja ettevõtjana ka oma meeskonda tervisliku toiduga, tegemata järeleandmisi millegi maitsva söömises.

Toetage jätkusuutlikke ettevõtete toitlustajaid

Kui tellite ettevõtte toitlustuse üritusele või töötajate lõunasöögile, siis miks mitte uurida, millised jätkusuutlikud võimalused teil oma piirkonnas on? Tellige toitlustusettevõtetelt, kes kasutavad taaskasutatavaid kaste, kandikuid ja toidukonteinereid, piiravad ühekordselt kasutatavate plastide kasutamist ja järgivad oma töökohal häid taaskasutustavasid.

Olenemata sellest, kas vajate ürituse toitlustamist, üldist kontoritoitlustust või teete ühekordse ostu, tasub kontrollida, kas Teie tellimuses saab kasutada vähem plastikut. 

Tarnime kindlasti jätkusuutlikke ja kohalikku päritolu värskeid tooteid, et tagada madalad toidukilomeetrid ja madal süsiniku jalajälg. 

Kas soovite üldiselt jätkusuutlikumat töökohta? Me saame sellele kaasa aidata.

Vajad ettevõtte toitlustamist? Meie aitame.

Meie jätkusuutlik toitlustusteenus annab Teile võimaluse paremini kõike eelnimetatut saavutada.

Võta meiega ühendust ja leiame koos lahenduse.